Доступність посилання

Депутати: комітет Ради рекомендував ратифікувати угоду між Україною і США про ресурси

Оновлено

Ратифікація документа Верховній Раді запланована на 8 травня
Ратифікація документа Верховній Раді запланована на 8 травня

Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики рекомендував парламенту ратифікувати угоду між США і Україною про корисні копалини, повідомили народні депутати, які брали участь у засіданні.

За словами депутата від «Голосу» Ярослава Железняка, це рішення підтримали 11 членів комітету, один – утримався, двоє – не взяли участь у голосуванні.

«Була внесена пропозиція у текст рішення комітету: будь-які додаткові домовленості про створення Фонду відбудови не можуть протирічити цій угоді; ця угода діє на всій території України в рамках міжнародно визнаних кордонів», – написав Железняк у телеграмі.

За його словами, ратифікація документа Верховній Раді запланована на 8 травня.

Депутатка з фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко повідомила, що вона з колегою Марією Іоновою не брала участі в голосуванні.

«Представник «Голосу» утримався. Ми з Марією Іоновою з «Європейської солідарності» не брали участі в голосуванні, фракція має ухвалити політичне рішення, яке визначить нашу позицію в залі. І буде базуватися на наступному: Україні потрібно вижити, для цього потрібна американська підтримка, але закони мають відповідати стратегічним інтересам України», – написала Геращенко у телеграмі.

Пізніше Геращенко і Железняк повідомили, що на 7 травня заплановане переголосування щодо угоди на засіданні комітету.

«Завтра о 9-ій – знову засідання комітету закордонних справ і повернення до ратифікації Угоди про створення інвестиційного фонду. Дарма слуги сьогодні провалили голосування за преамбулу, де ми наполягаємо зафіксувати правду, що на момент ратифікації угоди про фонд у ВР не поступало тексту угоди про обмежене партнерство, яка 26 раз згадується в документі. Ми ж попереджали», – написала Геращенко.

«Перше засідання Ради, яке побачила нова повірена у справах США…наші не могли не показати традицію, коли все знов пішло не так. Насправді, просто виявилося, що без цього деякі фракції не дадуть голоси. Як би їх не просили. Тому знову завтра переголосують, хоча на суть це ніяк не впливає», – зауважив Железняк.

Україна і США 30 квітня підписали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відбудови. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ, серед іншого передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не стане перешкодою для вступу України до Євросоюз, а фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи цю угоду, заявив, що вона значно змінилась у процесі підготовки, тепер це «справді рівноправна угода, яка створює можливість для інвестицій в Україну». Президент 1 травня повідомив про розмову із головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, зокрема про ратифікацію угоди.

Президент США Дональд Трамп просував угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, але підписання відклали після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

Читайте також: Мінекономіки: наступний крок угоди про надра між Україною та США – її ратифікація

Форум

XS
SM
MD
LG