Президент України Володимир Зеленський провів кілька зустрічей із лідерами європейських країн на полях саміту Європейського політичного співтовариства в Албанії 16 травня.
Премʼєр-міністру Нідерландів Діку Схоофу Зеленський подякував за те, що «цього року Нідерланди майже втричі збільшили обсяг оборонної допомоги».
«Розповів про сьогоднішню зустріч у Стамбулі та про важливість тиску на Росію з метою досягнення повного припинення вогню як першого етапу на шляху до надійного миру. Обговорили й потреби нашої країни: зміцнення ППО, інвестиції в українське оборонне виробництво», – повідомив глава держави в телеграмі.
Про продовження військової підтримки та прямі інвестиції в український оборонно-промисловий комплекс Зеленський говорив із прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.
«Данія – одна з лідерів у підтримці нашої держави і готує вже 26-й пакет військової допомоги для України. Ця підтримка допомагає захищати життя. Надзвичайно цінуємо це. Поспілкувалися також про переговори в Стамбулі, координацію дипломатичних зусиль зі США і партнерами Європи. Маємо спільне бачення, що тиск на Росію важливий у разі її відмови від припинення вогню», – відзначив президент України.
Прем’єр-міністру Швеції Ульфу Крістерссону Зеленський також розповів про переговори в Стамбулі.
«Окремо зупинилися на співпраці в межах коаліції охочих, гарантіях безпеки та оборонному партнерстві. Вдячний Швеції та країнам Північної Європи і Балтії за спільну заяву на підтримку повного й безумовного припинення вогню на 30 днів та прямих переговорів між Україною та Росією на найвищому рівні. Це важливо, щоб дати шанс справжній дипломатії», – вказав глава української держави.
Також в Албанії президент Зеленський мав переговори з президентом Європейської ради Антоніу Коштою та президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, президенткою Молдови Маєю Санду та прем’єр-міністром Болгарії Росеном Желязковим.
Раніше 16 травня на саміті Європейської політичної спільноти президент України заявив, що рівень і склад делегації Росії на переговорах у Стамбулі демонструє, що вона не уповноважена ухвалювати рішення. Володимир Зеленський наполягав, що в разі відсутності угоди про припинення вогню «потрібна сильна реакція, включно з санкціями проти енергетичного сектора Росії, і тиск на банки має продовжувати зростати, доки не буде досягнуто реального прогресу».
Форум