Київ – Україна лише обороняється і відповідає на кілобайти брехні з Росії, але їй слід займати іншу позицію. Про це в ефірі програми «Ми разом» сказала власний кореспондент російської «Новой газеты» в Україні Ольга Мусафірова. На її думку, в немирній ситуації не можна давати пропагандистським каналам «задурювати мізки і так добре заляканим українцям на півдні і сході країни». З іншого боку, слід знайти спосіб, щоб транслювати українські канали на Росію, вважає вона.
Your browser doesn’t support HTML5
Чи здатна Україна дати відсіч Росії в інформаційній війні?
У відповідь на поширення неправдивої інформації про події в Україні, і в Криму зокрема, журналісти створили сайт, що допомагає відстежувати фейкові новини – StopFake.org. Кожен свідомий українець теж має спростовувати своїм знайомих сходу і півдня неправдиву інформацію, поширену російськими ЗМІ, каже власний кореспондент «Новой газеты» в Україні Ольга Мусафірова.
В Одесі, як і в інших містах південного сходу інформаційна ситуація, не є стабільною. Із перемогою Євромайдану та зміною влади тут ще більше посилились сепаратистські настрої, роздмухувані проросійськими організаціями, говорять політологи. Вже майже тиждень зазвичай нейтральна Одеса сперечається, виходить на мітинги та намагається розібратись у ситуації, продираючись крізь терни дезінформації.
Водночас, в області, яка межує з Росією, у північно-східному місті Суми, опитані в один голос говорять, що російське телебачення тут ніхто не сприймає всерйоз. Дехто від російських новин нервує, дехто ж каже, що дивиться їх для того, щоб посміятися.