«Війна не стоїть на місці». Що не так з фортифікаціями на фронті?

Встановлення «зубів дракона» поблизу кордону з Росією в Чернігівській області, 28 березня 2024 року

Інженерно-фортифікаційні споруди на фронті продовжують будувати, але проблема не в їх наявності. Про це йдеться в дописі у телеграм-каналі проєкту DeepState, опублікованому 13 травня.

«Проблема в якості таких фортифікацій, які мають йти в ногу з часом і плануватися на крок вперед, бо війна не стоїть на місці», – пояснюють аналітики.

У DeepState зазначають, що головну загрозу становлять російські FPV-дрони, які б'ють по позиціях ЗСУ аж до їх повного знищення. Ще більша проблема – прицільні удари по логістиці. Армія РФ активно знищує шляхи постачання, що робить для Сил оборони неможливими ротації, підвезення боєприпасів та евакуацію поранених.

У мілітарі-спільноті «Розвідка Ноєм» уточнюють, що, за оцінками бійців, протитанкові рови, спиляні лісосмуги та укріплені бліндажі – це стандарт минулого року. На кожному напрямку у армії РФ своя тактика, і оборонні споруди повинні адаптуватися під неї, чого зараз не відбувається.

«Чим ближче фронт, тим важче підвезти людей, БК (боєкомплект – ред.), вивезти поранених. Дрони контролюють все, к*ц*пи мають змогу захоплювати нові позиції саме через порушення нашої логістики», – наголошується в пості спільноти в телеграмі.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

22 травня 2024 року Верховна Рада проголосувала за утворення Тимчасової спеціальної комісії щодо використання бюджетних коштів на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотників для Сил оборони. Наприкінці листопада 2024 року був опублікований проєкт постанови про звіт ТСК. В ньому, зокрема, йшлося про те, що на 6 вересня тривало досудове розслідування майже у всіх регіонах України у 81 кримінальному провадженні за фактами порушень законодавства, зокрема, привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем під час облаштування укріплень та закупівель БПЛА і засобів РЕБ. Постанову ухвалили 19 грудня.

ТСК створили на тлі скандалів щодо можливих розкрадань під час облаштувань фортифікаційних споруд на Харківщині. На початку травня того ж року армія РФ здійснила прорив української оборони на півночі регіону. Внаслідок агресор захопив частину Вовчанської та Липецької громади, які станом на зараз продовжують перебувати під контролем РФ. Сам Вовчанськ російські війська знищили.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Буксування оманливе: чого чекати на фронті від Росії навесні-влітку
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Де «лінія Зеленського»? Хто мав побудувати фортифікації і що з ними тепер