Переговори попри все? Що змусить США відреагувати на обстріли України з боку РФ?

Чи варто продовжувати переговори після удару РФ по Кривому Рогу?

  • Угода про надра: чи будуть підписи цього разу?

Україна цього тижня відправляє делегацію до США для переговорів щодо угоди про надра.

4 квітня міністр закордонних справ Андрій Сибіга розповів, що угода про копалини зараз аналізується на відповідність законодавству України, бо «ця угода має відповідати інтересам обидвох країн, і у нас є своє законодавство». Зокрема, зазначив він, документ не може суперечити євроінтеграційному курсу України.

Того дня голова МЗС мав коротку розмову з держсекретарем Сполучених Штатів Марко Рубіо – замість повноцінної двосторонньої зустрічі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?
  • Переговори з Росією – попри все?

Нові контакти відбудуться і між Москвою та Вашингтоном вже цього тижня, – кажуть у Росії. Переговорний процес між США та Росією і США та Україною, з огляду на все, триває. Вочевидь, перепоною не стало і те, що Росія завдали удару балістичною ракетою по центру житлового мікрорайону Кривого Рогу: загинули 20 мирних мешканців, серед них – дев’ять дітей. Це найбільша одночасна загибель українських дітей з початку повномасштабної війни, наголосили в ООН.

За даними голови Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака, після удару ракетою в Кривому Розі армія РФ завдала додаткового удару дронами, внаслідок цього загинула ще одна людина.

  • Чи варто після цього продовжувати переговори і чому у Вашингтоні мовчать з приводу удару Росії по Кривому Рогу?


Про це дивіться у програмі Свобода. Ранок:

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нові заяви США щодо НАТО і України: привід для занепокоєння чи «істерія» у Європі?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Не миротворці. Який контингент готує Франція з Британією для України
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Цунамі з Вашингтону». Як позначаться тарифи Трампа на Європі?