Чехія та Україна підпишуть два меморандуми про посилення співпраці між медичними закладами – про це під час проведення в Празі міжнародної конференції «Глобальна медична ініціатива для України» 5 травня заявила дружина президента України Олена Зеленська, передає кореспондент Радіо Свобода.
Зеленська прибула до Чехії разом із президентом. Вона зазначила, що співпраця буде розширена щонайменше на двох важливих напрямках.
«Між нашими країнами буде підписано два меморандуми. Це унікальне співробітництво, яке було започатковане на саміті перших леді та джентельменів у Києві. Фактично, це пряма співпраця у форматі «клініка клініці» між медичними закладами України та світу. Без зайвої бюрократії», – заявила вона.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ліків не було, люди плакали». Де і як тепер працюють переміщені з окупації медзаклади півдняДругою важливою сферою співпраці, зі слів Зеленської, стане ментальне здоров’я. Перша леді України назвала цю проблему однією з тих, яка потребує особливої уваги.
Меморандум між Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету міністрів та Національним інститутом психічного здоров’я Чехії підписали міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко й керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабміну Оксана Збітнєва.
«Смерть однієї людини може ментально травмувати десятки й сотні людей з її кола. Тому ми можемо лише уявити стан українців сьогодні. Адже після початку повномасштабної війни в Україні немає, мабуть, жодної людини, у кого не постраждав хтось близький від російських атак чи на фронті. Це стосується і дітей, і дорослих. Навантаження на психіку українців безпрецедентне», – розповіла Зеленська під час виступу на конференції.
Нині, зі слів Зеленської, між Україною та іншими 22 державами діє 62 меморандуми. Чехія стала 23-ю такою країною.
Перша леді України Олена Зеленська і міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час конференції «Глобальна медична ініціатива для України» у Празі, 5 квітня 2025 року
Дружина президента під час виступу подякувала Чехії за допомогу і згадала про останні обстріли Росією цивільних міст України, акцентуючи на тому, з чим нині мають справу українські лікарі.
Водночас міністр охорони здоров’я Чехії Властіміл Валек повідомив, що Прага не лише допомагає, але й «забирає унікальний досвід українських лікарів, які зараз в неймовірних умовах роблять майже неможливе».
Ляшко, який увійшов до складу української делегації, повідомив, що Чехія допоможе Україні відновити шість лікарень.
Читайте також: Путін визнав, що російська армія цілеспрямовано б'є по цивільних об'єктах. Чому?
«Вже є перші шість проєктів відбудови лікарень в рамках проєкту Ukraine facility, які будуть робитися чеськими партнерами. Це додаткові чеські інвестиції будуть приходити і в Україну, і в Чехію», – заявив міністр охорони здоров’я.
В рамках конференції також відбулася виставка медичного обладнання та рішень, якими поділилися чеські та українські медичні компанії.
У лютому 2025 року МОЗ повідомляв, що Росія за час повномасштабної війни пошкодила 1 982 медичних заклади і зруйнувала повністю 301. Водночас вдалося повністю відновити 594 об’єкти медзакладів, ще 370, за даними МОЗ, відбудовані частково або перебувають у процесі відновлення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Розбронювання буде точковим» – Міноборони про запит до МОЗ щодо медпрацівників