Родичі 24-річної кримської татарки Хатідже Буюхчан, яку затримали 7 травня, досі не знають про місце її перебування. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, пославшись на розмову з матір’ю дівчини, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.
«Це навіть не затримання – це фактично та буквально викрадення. Ще ввечері 6 числа мама з нею розмовляла рано-вранці. Сьомого телефон уже не відповідав, а якимось неймовірним чином вдалося дізнатися, що її затримали, швидше за все, співробітники ФСБ, бо ніхто інший там, у Криму, цим не займається», – розповів Джелял.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Помста колишніх колег? Історія б'юті-блогерки, яку в Криму звинуватили у «держзраді»За його словами, родина Хатідже не має жодної інформації про те, де вона перебуває і чи отримує необхідну правову допомогу.
«Єдине, що відомо точно – до матері звернулися представники ФСБ і сказали: «Дивіться, не здіймайте галасу, нічого не розповідайте – буде лише гірше». Це традиційні рекомендації від ФСБ», – наголосив він.
Джелял підкреслив, що розголос та увага до таких випадків викрадень, обшуків та арештів допомагають захистити людину від найважчих наслідків.
Як повідомляв Кримськотатарський ресурсний центр, вранці 6 травня Хатідже Буюхчан виїхала автобусом зі Старого Криму до Сімферополя, після чого зникла. Її телефон був вимкнений, рідні не могли встановити її місце перебування.
Читайте також: 15 років за фото бухти. Як в окупованому Криму фабрикують справи проти українців
7 травня стало відомо, що дівчину затримали російські силовики. Про причини затримання наразі невідомо. Також немає жодних офіційних подробиць щодо місця її утримання. КРЦ наголошує, що це черговий приклад незаконного затримання, спрямованого на залякування молоді Криму.
Голова правління Кримської правозахисної групи (КПГ) Ольга Скрипник зазначала, що у Криму за останній рік російські силовики посилили переслідування жінок, які беруть участь в акціях проти російської окупації півострова.
За даними «КримSOS», у 2024 році не менше 56 кримчан зазнали переслідувань з боку російської влади. Приводами для кримінальних справ стали звинувачення у нібито зв’язках із забороненими в РФ організаціями, державній зраді, шпигунстві, публічних висловлюваннях, організації диверсій чи закликах до насильства.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рада закликала міжнародну спільноту визнати геноцидом депортацію кримських татар у 1944 році