ГУР: Кремль активізував інформкампанію «Двійник» на тлі виборів у Польщі

Дослідники кажуть, що впродовж останніх років Росія модернізувала свої підходи до інформаційної війни і замість очевидної пропаганди, яка домінувала в перші роки агресії проти України, Кремль дедалі частіше застосовує інструменти, що маскуються під легітимні джерела інформації

Головне управління розвідки Міноборони України заявляє, що Кремль напередодні президентських виборів у Польщі активізував чергову фазу інформаційної війни проти ЄС.

«Головний інструмент Кремля – спецоперація під назвою Doppelganger («Двійник»). Це – одна з наймасштабніших і найтриваліших інформаційних кампаній Росії, що спрямована на країни ЄС і НАТО», – йдеться в повідомленні.

За даними ГУР, у межах цієї операції російські спецслужби створюють сайти і сторінки у соцмережах, які за своїм наповненням і зовнішнім виглядом імітують реальні західні ЗМІ, і на таких ресурсах Кремль поширює дезінформацію під виглядом справжніх новин.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: До чого тут «Pravda» і TikTok? Дослідники виявили російську мережу фейкових медіа

«Для впливу на польських виборців із березня цього року російські спецслужби поширювали неправдиві й маніпулятивні повідомлення, зокрема в соціальній мережі Х, із активним залученням ботоферм і штучних акаунтів, що імітували реальних виборців. Основні меседжі, які використовує Кремль, зводяться до критики підтримки України з боку Польщі, закликів до виходу держави з Євросоюзу і дискредитації політики уряду Дональда Туска. Паралельно проросійські ЗМІ формують негативний образ України, називаючи її головним фактором «хаосу» в польській політиці», – кажуть у ГУР.

У Польщі 18 травня відбуваються вибори президента, які вважають вирішальними для прем’єр-міністра Дональда Туска і його проєвропейського уряду, що прагнуть просувати свою програму реформ. Як вважають, ці вибори будуть битвою між «Громадянською платформою» Туска і партією «Право і справедливість», яка підтримувала чинного президента Анджея Дуду.

Дослідники кажуть, що впродовж останніх років Росія модернізувала свої підходи до інформаційної війни і замість очевидної пропаганди, яка домінувала в перші роки агресії проти України, Кремль дедалі частіше застосовує інструменти, що маскуються під легітимні джерела інформації або під «альтернативний» контент. Як проаналізували дослідники, одними з інструментів стало створення широкої мережі фейкових медіа, зокрема під брендом «Pravda», і використання TikTok як платформи для поширення дезінформації серед молоді.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президентські вибори у Польщі: чому мера Варшави вважають ключовим елементом урядових реформ