Російський лідер Володимир Путін намагається маніпулювати дискусіями щодо припинення вогню і майбутнього миру в Україні, ймовірно, прагнучи підірвати єдність України, США і Європи довкола всеохопного 30-денного припинення вогню в Україні, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни.
В ISW заявили, що кремлівські чиновники нещодавно активізували свою взаємодію із західними ЗМІ, намагаючись безпосередньо звертатися до адміністрації президента США Дональда Трампа й американської громадськості і виставляти умови Росії щодо капітуляції України як розумні. Пресконференція Путіна 11 травня й нещодавні інтерв’ю речника Кремля Дмитра Пєскова західним ЗМІ є частиною спроби впровадити кремлівські наративи в західний інформаційний простір, щоб переконати Захід, що Росія здатна військово підкорити всю Україну, і залякати Україну й Захід, щоб вони поступилися вимогам РФ, кажуть аналітики.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росії все одно доведеться закінчувати війну – Зеленський«Риторика Путіна – це спроба приховати обмеження можливостей російських військових і відвернути увагу від нездатності Росії досягти будь-якого значного прогресу на полі бою протягом останніх двох років. Путін й інші кремлівські чиновники твердо дотримуються своїх військових цілей, які передбачають повну капітуляцію України, і досі відмовляються розглядати будь-яку мирну угоду, яка не відповідає всім вимогам Росії. Кремль неправдиво показує себе готовим до добросовісних переговорів з Україною, продовжуючи атакувати українські позиції на передовій і створюючи умови для подальшої військової агресії проти України та НАТО в найближчі роки», – наголошується в звіті.
В Інституті вивчення війни зазначили, що Путін відхиляє спільну пропозицію США, України і Європи щодо загального припинення вогню і натомість продовжує вимагати капітуляції України, намагаючись забезпечити свої стратегічні цілі і затягуючи переговори.
«Путін закликав Росію й Україну відновити двосторонні переговори на основі Стамбульських протоколів початку 2022 року, які включають вимоги Росії щодо повної капітуляції України. Будь-яка угода, заснована на цих протоколах, буде документом про капітуляцію», – наголосили в ISW.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Радіо Свобода Weekly: Зеленський викликав Путіна на зустріч. Чого очікувати?Президент США Дональд Трамп у четвер, після телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським, закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між Росією та Україною. У іншому разі, попередив Трамп, Вашингтон і його партнери запровадять подальші санкції.
Президент України Володимир Зеленський увечері 11 травня заявив, що готовий до прямих переговорів із РФ, і 15 травня чекатиме на російського лідера Володимира Путіна в Стамбулі «особисто», а від 12 травня очікує на «повне і тривале» припинення вогню, «щоб дати необхідну основу дипломатії».
Він сказав про це після того, як президент Росії Володимир Путін запропонував поновити «прямі переговори» з Україною 15 травня у Стамбулі. На пропоноване Україною і союзниками безумовне припинення вогню з 12 травня російський лідер не відповів.
11 травня президент США Дональд Трамп закликав Україну «негайно» погодитися на запропоновані Путіним переговори в Туреччині, водночас висловивши сумнів у тому, що «Україна укладе угоду з Путіним».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Спецпредставник Трампа про пропозицію Путіна: «спочатку безумовне припинення вогню»