Припинення вогню має початися 12 травня і повинно бути безумовним – про це йдеться в заяві, оприлюдненій Офісом президента увечері в суботу за підсумками зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини, Польщі та Великої Британії в Києві.
«(Сторони – ред.) погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію», – йдеться в тексті.
Учасники зустрічі вимагають, щоб припинення вогню було всеосяжним – у повітрі, на морі та на суші. Це потребує ефективного моніторингу, який може бути «успішно реалізований у тісній координації зі Сполученими Штатами».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ОП: Зеленський і Макрон обговорили оборонні потреби України та посилення ППОПротягом 30 днів дії перемир’я, за заявою, дипломатична робота має бути зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру.
Водночас сторони підкреслили «надзвичайну важливість» зміцнення Сил оборони як головної гарантії суверенітету й безпеки України:
«Основним елементом гарантій безпеки України також мають стати гарантійні сили (контингент)».
Підписанти також вважають, що в разі відмови Росії від повного й безумовного припинення вогню «слід застосувати більш жорсткі санкції до її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й тіньовий флот».
Також сторони домовились ухвалити «потужний» 17-й пакет санкцій Євросоюзу й скоординувати його з санкціями Великої Британії, Норвегії та Сполучених Штатів.
«Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7», – зазначено в заяві.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський і Стармер обговорили «посилення санкцій» проти РФ у разі відмови від припинення вогнюКрім того, партнери висловили готовність продовжувати оборонну підтримку України. Це передбачатиме «фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь як в Україні, так і в європейських країнах у межах спільних проєктів».
У Києві на засіданні «коаліції охочих» ухвалили рішення про повне і безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів, яке має початися 12 травня.
Після зустрічі «коаліції охочих» у Києві всі п’ять лідерів – Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер – провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.
Президент США Дональд Трамп у четвер, після телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським, закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між Росією та Україною. У іншому разі, попередив Трамп, Вашингтон та його партнери запровадять подальші санкції.
Your browser doesn’t support HTML5
Європейські лідери закликають Росію до припинення вогню