СБУ: інженера оборонного заводу затримали за підозрою в зборі даних для російських спецслужб

СБУ стверджує, що викрила фігуранта ще на етапі вербування і документувала його дії

Служба безпеки України затримала на Одещині підозрюваного в спробах викрасти нові військові розробки – про це відомство заявило 21 травня.

Йдеться про 47-річного місцевого інженера, який, за твердженням відомства, шпигував на користь російської ФСБ. На їхнє доручення він влаштувався до місцевого заводу, який виконує оборонні замовлення, щоб здобути «секретну документацію з виготовлення комплектуючих для новітньої автотехніки Збройних сил України».

СБУ стверджує, що викрила фігуранта ще на етапі вербування і документувала його дії:

«Як встановило розслідування, з першого дня перебування на території підприємства «кріт» намагався отримати доступ до креслень і технологічних схем з виробництва запчастин до колісних машин. Для цього він прикривався своїми професійними обов’язками інженера, а також намагався якомога швидше «втертися» в довіру до колег, які безпосередньо задіяні у виробничому процесі».

Читайте також: СБУ затримала посадовицю однієї із міськрад на Миколаївщині. Її підозрюють у держзраді

Також чоловіка звинувачують у коригуванні вогню – щоб допомогти російським військам обійти систему протиповітряної оборони Одещини, він «намагався виявити бойові позиції ППО і радіолокаційні станції».

Під час обшуків, за повідомленням, у чоловіка вилучили фото технічної документації та інші докази роботи на російську спецслужбу. Йому повідомили про підозру в державній зраді в умовах воєнного стану.

Служба додає, що підозрюваний перебуває під вартою. В разі обвинувального вироку йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ім’я затриманого не розголошують, його позиція щодо звинувачень невідома.

Українські правоохоронці регулярно повідомляють про затримання осіб, яких вони називають російськими агентами. Їх підозрюють у держзраді, диверсіях на замовлення російських спецслужб.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Трьох людей затримали за підозрою в поширенні відео українських полонених