Заступник міністра закордонних справ Олександр Міщенко зустрівся з повіреним у справах Польщі в Україні Пйотром Лукасєвічем, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ 13 травня.
Як уточнило відомство, зустріч стосувалася ситуації поблизу пункту пропуску «Дорогуськ» на кордоні з Україною, де польські протестувальники блокують рух вантажного транспорту.
«Українська сторона закликала вжити вичерпних заходів щодо недопущення блокування транспортних шляхів між Україною та Республікою Польща, які є життєво необхідними для підтримки економіки нашої держави та мають важливе гуманітарне значення в умовах триваючої російської збройної агресії», – заявило МЗС.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Митники розповіли про ситуацію на пункті пропуску «Ягодин - Дорогуськ», де протестують польські перевізникиЗокрема, Міщенко вказав на неприпустимість впливу внутрішньополітичної ситуації напередодні президентських виборів у Польщі «як на економічні інтереси наших країн, так і на українсько-польські відносини у цілому».
У цьому контексті заступник міністра звернувся до Лукасєвіча з проханням якнайшвидше «забезпечити контакт між урядом Польщі та протестувальниками для обговорення причин їхніх дій і усунення підстав для блокування українсько-польського кордону на цьому пункті пропуску».
Як додає МЗС, Міщенко також запропонував встановити безпосередній контакт між керівництвом відповідних міністерств обох країн.
Посольство Польщі в Києві наразі не коментувало зустріч.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що чекає на українських біженців у Польщі: аналіз заяв кандидатів у президентиНапередодні Державна прикордонна служба України попередила, що рух вантажівок через пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» на кордоні з Польщею може бути ускладненим через акцію протесту з польського боку. У ДПСУ уточнили, що автобуси й вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу, пропускатимуть безперешкодно.
За попередніми даними, дії польських перевізників можуть тривати протягом чотирьох місяців.
Минулого року в Польщі відбувався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску на кордоні з Україною, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах. Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступали проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – низки екологічних і кліматичних вимог.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Польща заявляє про посилення кібератак з боку РФ перед виборами президента