Кам'янка-Дніпровська: скіфська спадщина на берегах Дніпра

Зараз Кам'янка-Дніпровська Запорізької області перебуває під тимчасовою російською окупацією. На фото: Церква Різдва Богородиці у місті Кам'янка-Дніпровська

Кам'янка-Дніпровська – місто на лівому березі Дніпра в Запорізькій області, відоме насамперед своїм скіфським минулим. Саме тут археологи виявили залишки великого поселення V–IV століть до н.е.

У різні епохи ці землі були домівкою для кочових і осілих народів, а за модерної доби з поселень старообрядців виросло сучасне місто.

Зараз Кам'янка-Дніпровська перебуває під тимчасовою російською окупацією.

Які народи, окрім скіфів і слов’ян, залишили свій слід на цих територіях? Яку роль відігравало місто на межі кримських та козацьких земель? Які археологічні пам’ятки є найдавнішими та найціннішими для дослідників?

Про все це в програмі «Деокупована історія» розповідає кандидат історичних наук, викладач Запорізького національного університету Сергій Білівненко.

«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», у якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, розкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Таємниці античної Ольвії: що приховує земля понад Бугом?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Маріуполь, Сартана, Урзуф, Чердакли: історія переселення греків Надазов’я
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Калініндорф: що сталося з єврейською громадою селища на Херсонщині?