Велика Британія заявила про викриття кіберкампанії російської розвідки, спрямовану на організації, в тому числі ті, що займаються наданням іноземної допомоги Україні. Про це йдеться у повідомленні Британського національного центру кібербезпеки (NCSC).
У новій доповіді Національний центр кібербезпеки Великої Британії, що входить до складу Королівського військово-цивільного комітету (GCHQ), та партнери з десяти країн розкрили деталі того, як військова частина 26165 ГРУ Росії з 2022 року проводила зловмисну кіберкампанію проти державних і приватних організацій.
За даними центру, ці атаки були спрямовані проти організацій, залучених до координації, транспортування і надання підтримки Україні, а також на організації в оборонному секторі, ІТ-послугах, морському секторі, аеропортах, портах та системах управління повітряним рухом у багатьох країнах-членах НАТО.
«Підрозділ 26165, також відомий як APT 28, зміг отримати початковий доступ до мереж жертв, використовуючи поєднання раніше розкритих методів, включаючи підбір облікових даних, фішинг і колишню експлуатацію дозволів до поштових скриньок Microsoft Exchange. Вони також атакували підключені до Інтернету камери на українських прикордонних переходах і поблизу військових об'єктів для моніторингу та відстеження вантажів з гуманітарною допомогою для України», – йдеться у повідомленні.
Лондон підтримує Україну, яка продовжує протистояти агресії Росії. Загалом Великобританія виділила 13 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 17 мільярдів доларів) на військову допомогу, а цього тижня було оголошено про запровадження 100 нових санкцій, спрямованих проти «організацій, які підтримують російську військову машину, експорт енергоресурсів й інформаційну війну, а також фінансових установ, які сприяють фінансуванню війни проти України». Це сталося після того, як минулими вихідними Росія здійснила найбільшу за час війни атаку з використанням безпілотників.
Форум