Служба зовнішньої розвідки Франції (DSGE) 19 травня відкинула звинувачення засновника Telegram Павла Дурова про те, що до нього нібито звернувся керівник DSGE з проханням заблокувати проконсервативні румунські акаунти на платформі напередодні виборів, що пройшли 18 травня.
«DGSE рішуче заперечує звинувачення в тому, що запити на заборону акаунтів, пов’язаних із будь-яким виборчим процесом, надходили», – йдеться у заяві Генерального директорату зовнішньої безпеки.
18 травня Дуров написав у соцмережі X, що неназваний ним західноєвропейський уряд «звернувся до Telegram із проханням заглушити консервативні голоси в Румунії напередодні президентських виборів».
«Я категорично відмовився. Telegram не обмежуватиме свободи румунських користувачів і не блокуватиме їхні політичні канали», – зазначив Дуров.
Пізніше він додав, що з таким проханням до нього нібито звернувся Ніколя Лернер, керівник французької розвідки.
Тим часом, у МЗС Румунії напередодні заявили про ознаки російського втручання у проведення другого туру виборів президента в країні.
«Під час президентських виборів у Румунії ми знову спостерігаємо ознаки російського втручання. Вірусна кампанія фейкових новин у телеграмі та на інших платформах соціальних мереж спрямована на вплив на виборчий процес. Це було очікувано, і румунська влада вже спростувала ці фейки», – заявив речник відомства.
У Румунії виборча комісія підрахувала всі голоси, віддані на виборах президента, що пройшли 18 травня, і ці дані свідчать про перемогу центристського, проєвропейського і проукраїнського мера Бухареста Нікушора Дана.
Згідно з наведеними даними, він отримав 53,6% голосів виборців, тоді як ультраправий кандидат Джордже Сіміон – 46,4%.
Ці вибори пройшли після місяців політичної нестабільності, що виникла після анулювання попередніх виборів у листопаді минулого року, заяв про втручання Росії і заборони на участь для фаворита перегонів.
Форум