Міністр фінансів Сергій Марченко закликав до системного рішення щодо витрат на утримання української армії з боку партнерів у рамках її інтеграції в європейську систему безпеки.
За його словами, наразі Україна веде діалог щодо можливості інтеграції українського військового потенціалу в оборонну систему Європи.
«Що ми пропонуємо: участь партнерів у фінансуванні українських збройних сил, та відповідно інтеграцію української армії в оборонну систему Європи», – написав міністр у фейсбуці.
Як цитує пресслужба Мінфіну, на зустрічі міністрів фінансів та голів центробанків країн-членів G7, керівництва МВФ і Світового банку, Єврокомісії та ОЕСР Марченко сказав про необхідність створити системне рішення, яке дозволить Україні зберегти стійкість економіки і убезпечити Європу від російської загрози – одним із таких рішень може стати інтеграція українського військового потенціалу у європейську систему безпеки.
«Це стратегія, яка може вирішити одразу дві проблеми: підвищити безпеку в Європі та дозволити Україні підтримати макрофінансову стабільність», – сказав він.
Міністр зауважив, що сьогодні українська армія забезпечує захист не лише України, але й усієї Європи, а навіть після досягнення тривалого миру ключовий ризик для європейської безпеки з боку РФ зберігатиметься.
За його словами, витрати на утримання українських збройних сил для забезпечення безпеки Європи становлять невелику частку ВВП ЄС і вона може бути розподілена між країнами, які готові доєднатися до ініціативи.
«Враховуючи військові ризики, Європа вже шукає шляхи зміцнення оборони, зокрема через збільшення чисельності армій. Але розбудова подібного потенціалу потребуватиме років і значних ресурсів. Інтеграція українського військового потенціалу – практичне рішення. Підтримка України – це інвестиція в стабільність Європи», – зазначив Марченко.
За даними Мінфіну, у 2021 році дефіцит держбюджету становив 3,8% ВВП, а після початку повномасштабної війни економіка скоротилася майже на 30%, а дефіцит зріс до 20% ВВП через різке збільшення військових видатків – з 5% до 30% ВВП.
Форум