Доступність посилання

Нетаньягу оголосив про поновлення гуманітарних постачань до Гази


Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про відновлення постачань гуманітарної допомоги до Сектора Гази на тлі посилення міжнародного тиску й погіршення гуманітарної ситуації, що загрожує масовим голодом.

У відеозверненні, опублікованому 19 травня, Нетаньягу заявив, що рішення про обмежений допуск гуманітарної допомоги продиктоване як «практичними, так і дипломатичними причинами». Згідно із заявою МЗС Ізраїлю, у понеділок до Гази заїдуть вантажівки з дитячим харчуванням. Найближчими днями планується розширення постачань, до анклаву буде допущено кількадесят вантажівок із продовольством та медикаментами.

Рішення про відновлення гуманітарних постачань до Гази було ухвалено після більш як двох місяців жорсткої блокади цієї території, запровадженої Ізраїлем у березні. Рішення ухвалене після внутрішньої суперечки в ізраїльському уряді. Міністр національної безпеки Ітамар Бен-Гвір та міністр фінансів Бецалель Смотрич виступили проти, посилаючись на те, що гуманітарна підтримка не надається ізраїльським заручникам, які утримуються в Газі. Смотрич пізніше погодився з рішенням про відновлення постачань, заявивши, що воно дозволить союзникам Ізраїлю продовжувати підтримувати його на міжнародній дипломатичній арені.

Відновлення постачання гуманітарної допомоги відбувається на тлі активної фази бойових дій у південній частині Сектора Гази в районі Хан-Юніса. Ізраїльська армія раніше закликала місцеве населення евакуюватися, а Нетаньягу наголосив, що Ізраїль має намір «узяти під контроль усю територію Сектора Гази».

За даними підконтрольного бойовикам міністерства охорони здоров’я Гази, з моменту відновлення ізраїльських ударів 18 березня в Газі загинули понад 3 300 людей, а загальна кількість жертв військової операції ізраїльських військ із 2023 року перевищила 53 тисячі. Яку частину загиблих складають бойовики угруповання «Хамас» (визнане терористичним у ЄС та США), у повідомленнях МОЗ Гази не йдеться. Перевірити правдивість даних цього відомства за умов війни неможливо.

«Хамас» продовжує утримувати близько 50 ізраїльських заручників, з яких, за оцінками ЦАХАЛ, живими є лише 21. Умовою їхнього звільнення бойовики називають повне виведення ізраїльських військ із Гази та довгостроковий режим припинення вогню. Ізраїль цю вимогу відкидає і вимагає повернути заручників негайно.

Форум

XS
SM
MD
LG