ISW: Путін не зупинив наративи з дискредитації України, попри обіцянки Трампу щодо переговорів

Російський лідер, ймовірно, не має наміру вести добросовісні переговори з Україною, кажуть аналітики

Російські високопосадовці продовжують заперечувати легітимність президента України, уряду й Конституції, а також суверенітет України, незважаючи на нещодавні спроби президента Росії Володимира Путіна вдавати зацікавленість у мирних переговорах щодо припинення війни, заявляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики розглянули заяви заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва, який 20 травня сказав, що поки немає українських посадовців, які мають повноваження укладати мирний договір із РФ, поставив під сумнів суверенітет України і повторив давні російські вимоги, рівносильні повній капітуляції України.

В ISW наголосили, що заяви Медведєва прямо суперечать повідомленій домовленості Путіна з президентом США Дональдом Трампом негайно розпочати двосторонні переговори з Україною і свідчать про те, що Путін не наказав російським чиновникам зупинити наративи з дискредитації України у відповідь на обіцянки, які Путін нібито дав Трампу, а також, що російський лідер, ймовірно, не має наміру вести добросовісні переговори з Україною.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Програма мінімум – захопити Херсон». Путін переконує Трампа, що Україна програє і вимагає віддати території

«Російські чиновники неодноразово поширювали хибний наратив про те, що Зеленський і український уряд є нелегітимними, щоб виправдати відмову Росії брати участь у добросовісних переговорах з Україною і сприяти досягненню давньої воєнної мети Росії – встановлення проросійського маріонеткового уряду в Києві. Конституція й українське законодавство чітко зазначають, що Україна не може проводити вибори, поки діє воєнний стан, і що українська влада не може скасувати воєнний стан, поки існує «загроза нападу або небезпека для державної незалежності України і її територіальної цілісності». Зеленський також нещодавно уточнив, що президентський указ від вересня 2022 року не перешкоджає йому вести переговори з Путіним», – зазначили аналітики.

В ISW вкотре наголосили, що будь-яка довгострокова мирна угода між РФ й Україною повинна включати чітке визнання Росією легітимності президента, уряду і Конституції України.

Президент США Дональд Трамп 19 травня заявив, що його розмова з російським президентом Володимиром Путіним того дня пройшла «дуже добре», а Росія й Україна мають «негайно» розпочати переговори про припинення вогню і завершення війни.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Путін продовжує тягнути час» – міністр оборони Німеччини про розмову Трампа і Путіна

Президент США додав, що повідомив про результати переговорів Володимира Зеленського і лідерів Коаліції охочих.

Путін після телефонної розмови з Трампом 19 травня сказав журналістам, що Росія та Україна «мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони». За його словами, «РФ готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».

Ці телефонні розмови відбулися після того, як російські й українські представники зустрілися в Стамбулі для особистих переговорів. Це була перша зустріч двох сторін із перших тижнів після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Стамбульські зустрічі, які включали окремі розмови з американськими чиновниками, не принесли значного прогресу, але привели до домовленості про обмін 1000 військовополонених. Зобов’язань щодо припинення бойових дій не було, і протягом вихідних Росія завдала по Україні, одного із найбільших обстрілів безпілотниками, за даними української сторони.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW: Росія намагається затягувати мирні переговори, щоб продовжувати просування на полі бою


Your browser doesn’t support HTML5

«Я не можу відійти»: один із наймасованіших ударів РФ по Київщині