Доступність посилання

Путін розповів Трампу, що РФ готова продовжувати переговори щодо перемир’я


Комбіноване фото – президент РФ і США Володимир Путін (п) і Дональд Трамп
Комбіноване фото – президент РФ і США Володимир Путін (п) і Дональд Трамп

Телефонна розмова президентів РФ і США Володимира Путіна і Дональда Трампа 19 травня тривала близько двох годин. За її підсумками російський лідер сказав журналістам, що Росія та Україна «мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони», передає російська державна агенція ТАСС.

Путін назвав розмову «конструктивною», за його словами, «РФ готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».

Російський лідер також додав, що його помічник Юрій Ушаков або речник Кремля Дмитро Пєсков згодом повідомлять про деталі його розмови з Трампом.

Повідомлень Білого дому або самого Дональда Трампа про результати спілкування наразі немає.

Раніше сьогодні, перед розмовою з Путіним, президент США Дональд Трамп мав коротке спілкування з президентом України Володимиром Зеленським. Очікувалося, що ще одну розмову з Зеленським Трамп проведе після завершення діалогу з Путіним.

Трамп оголосив про плановані телефонні розмови після того, як російські й українські представники зустрілися в Стамбулі для особистих переговорів. Це була перша зустріч двох сторін із перших тижнів після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

«Темою дзвінка буде припинення «кровопролиття, – написав Трамп у дописі в соціальних мережах. – Сподіваємося, що це буде продуктивний день, відбудеться припинення вогню, і ця дуже жорстока війна, війна, якої ніколи не мало бути, закінчиться».

Читайте також: Президент України доручив сформувати «постійну групу» для переговорів із РФ

Стамбульські зустрічі, які включали окремі розмови з американськими чиновниками, не принесли значного прогресу, але привели до домовленості про обмін 1000 військовополонених. Зобов’язань щодо припинення бойових дій не було, і протягом вихідних Росія завдала по Україні, одного із найбільших обстрілів безпілотниками, за даними української сторони.

Російські представники у Стамбулі, за повідомленнями, висунули максималістські вимоги до України – закликаючи вивести свої війська з областей, частково окупованих Росією – й інші умови, які були представлені навесні 2022 року. Ці умови відкидають Україна і багато її західних союзників.

Читайте також: Чи є ознаки прогресу? Чим завершилися переговори між Україною та Росією

З моменту вступу на посаду в січні Трамп зробив припинення війни Росії проти України пріоритетом своєї зовнішньої політики. Ці зусилля були зірвані продовженням наступальних операцій Росії на полі бою і небажанням Москви погодитися на 30-денне припинення вогню, на яке погодився Київ.

Після періоду початкової напруженості з Києвом, розчарування Білого дому перемістилося на Москву, а тон публічних заяв американських чиновників загострився. Трамп припускав, що в Путіна немає справжнього наміру шукати миру, а «просто тягне час».

Минулого тижня Зеленський разом зі своїми переговірниками відвідав Туреччину і пообіцяв зустрітися з Путіним; востаннє вони зустрічалися у 2019 році, до повномасштабної війни. Але Путін в останню хвилину оголосив, що не поїде до Туреччини.

Зеленський також відвідав Ватикан на вихідних, шукаючи підтримки у новообраного папи Римського Лева XIV. Український лідер також зустрівся з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом і держсекретарем США Марком Рубіо в Римі.

Це була перша зустріч Зеленського з Венсом після різкої суперечки в Білому домі в лютому.

Форум

XS
SM
MD
LG