Макрон після приїзду до Києва: «міцний мир починається з повного і безумовного припинення вогню»

За словами Еммануеля Макрона, «справедливий і міцний мир починається з повного і безумовного припинення вогню».

Президент Франції Еммануель Макрон озвучив три послання після прибуття до Києва у складі «коаліції рішучих» 10 травня, йдеться у відповідному його повідомленні у соцмережі Х.

«Перед обличчям російської агресії наша відповідь має бути колективною. Ми здійснюємо цю поїздку разом з Німеччиною, Польщею та Великою Британією», – зазначив Макрон.

За його словами, «справедливий і міцний мир починається з повного і безумовного припинення вогню».

«Це пропозиція, яку ми робимо зі Сполученими Штатами. Україна прийняла його 11 березня. Росія, зі свого боку, зволікає, ставить умови, виграє час і продовжує загарбницьку війну. Якщо Москва продовжуватиме свою блокаду, ми посилимо тиск, як європейці та в тісній координації зі Сполученими Штатами. Ми вітаємо заклик президента Трампа зробити цей крок», – зазначив президент Франції.

Макрон вважає, що мирна угода має гарантувати Україні безпеку.

«Над цим ми працювали на зустрічах у Парижі, Лондоні і сьогодні в Києві. Рухаємось вперед разом. Україна бореться за свій народ, а також за європейський ідеал, у який ми віримо. Вільна, сильна, заможна та європейська Україна – це наш горизонт», – наголосив він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США пропонують створити в Україні демілітаризовану зону. Чому це – ризикована ідея?

До Києва на зустріч «коаліції охочих» 10 травня прибули президент Франції Макрон, премʼєри Польщі та Великої Британії Дональд Туск та Кір Стармер, а також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

Раніше президент України Володимир Зеленський анонсував на суботу саміт «коаліції охочих», і, за повідомленнями в медіа, президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що його країна братиме участь у події.

Президент США Дональд Трамп у четвер, після телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським, закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між Росією та Україною. У іншому разі, попередив Трамп, Вашингтон та його партнери запровадять подальші санкції.

Формат об’єднує Велику Британію, Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Латвію, Литву, Нідерланди, Норвегію, Швецію та Україну.