Доступність посилання

САП просить суд конфіскувати частину квартири родички міністра аграрної політики


За повідомленням, позов подали прокурор САП за матеріалами НАБУ та НАЗК на підставі «самостійно одержаних доказів» і з урахуванням інформації розслідування «Слідство.Інфо»
За повідомленням, позов подали прокурор САП за матеріалами НАБУ та НАЗК на підставі «самостійно одержаних доказів» і з урахуванням інформації розслідування «Слідство.Інфо»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагає визнати необґрунтованою частину квартири, записаної на свекруху міністра аграрної політики – про це відомство заявило 8 травня.

За повідомленням, позов подали прокурор САП за матеріалами Національного антикорупційного бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції на підставі «самостійно одержаних доказів» і з урахуванням інформації журналістського розслідування проєкту «Слідство.Інфо».

«Заявлено позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованою частини активу, що оформлений на родичку чинного Міністра аграрної політики та продовольства України, та стягнення цієї частини чи її вартості в дохід держави (цивільна конфіскація)», – йдеться в повідомленні.


Йдеться про квартиру площею понад 170 квадратних метрів в одному з елітних житлових комплексів у місті Києві загальною вартістю 300 тисяч доларів. Родичка посадовця набула її у власність 2021 року. Міністр почав декларувати це житло як місце проживання сім’ї та об’єкт оренди дружини з 2023 року. Втім, САП стверджує про наявність доказів, що він і його сім’я почали використовувати квартиру раніше:

«Розуміючи, що користування таким дороговартісним житлом рано чи пізно приверне увагу, дружина посадовця та її матір у серпні 2023 року уклали договір оренди цієї квартири. Аналізом руху коштів на рахунку матері виявлено значну кількість платіжних операцій, які вказують на те, що цим картковим рахунком користувалася саме дружина посадовця, зокрема й за кордоном, коли її матір перебувала в Україні».

Прокуратура зазначає, що посадовець заперечив свою та дружини матеріальну причетність до придбання квартири. При цьому, за даними САП, аналіз доходів і видатків його родички свідчить про «часткову неможливість» набути об’єкт нерухомості за рахунок законних доходів, а версію власниці квартири про позику на майже 5,5 мільйонів гривень спростовують здобуті докази.


«Зважаючи на це, прокурор САП звернувся до суду з позовом про визнання необґрунтованою частини активу і її стягнення чи стягнення її вартості, що наразі складає понад 9,3 мільйона гривень, у дохід держави», – додає відомство.

Прокуратура не називає імені посадовця, але обставини й посада вказують на Віталія Коваля. Він наразі не коментував позов САП.

У вересні 2024 року «Слідство.Інфо» оприлюднило розслідування, за яким Коваль «живе у квартирі преміум-класу, яка належить його тещі-пенсіонерці».

Сам Коваль на запити розслідувачів не відповів, але в листопаді 2024 року сказав у ефірі Суспільного, що чекає на фахову відповідь компетентних органів, і порадив не говорити про інформацію, отриману «десь і звідкись».

Форум

XS
SM
MD
LG